خدمات حرفه ای هوش مصنوعی
نامه نگاری حرفه ای، ویرایش متن، ویراستاری مقاله و پایان نامه، طراحی عکس و لوگو، مشاوره کسب و کار، مشاوره تحصیلی، روانشناسی و ...

جهت مشاوره رایگان پیام دهید:

Telegram ir_ai1 ir_ai1   Instagram ir_ai1 ir_ai1

تاریخچه نینجا

نینجا یکی از ورزش های رزمی با پیشینه ای قوی می باشد. نینجا شیوه ای به وجود آمده برای دفاع شخصی و کسب مهارتهای ویژه رزمی برای غلبه بر دشمن همراه رسیدن به مکتب انسانیت است.

تاریخچه نینجا

با قلبی قوی و ذهنی باز هنر نینجا  ها را تجربه کنید.

یکی از برجسته ترین خصوصیات نین جوتسو این است که بدن و جسم را پایگاه فکر و اندیشه می‌داند  و کالبد آدمی را آموزش می‌دهد تا با آن روح را بسازد. درآموزش این هنر سعی شده است تا از طریق رسیدن به فیزیکی برتر به آرامشی طبیعی تر و اصولی تربرسد. اصول اصلی و اجرای تکنیک‌ها نیاز به سرعت، تعادل، تمرکز، قدرت و تنظیم زمان تنفس و کنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است.

کلمه نینجا معناهای زیادی درمیان ژاپنی ها از سالها بسیار دور دارد این کلمه افسانه ای  امروز د رمیان جوانان وجاهت بسیار خوبی پیدا کرده  است .

فنونها و فلسفه هنرهای رزمی نین جوتسو از ۵ عنصر طبیعی که در طبیعت موجود است الهام گرفته است ( سان شین نوکاتا )  این عناصر حیاتی ( خاک ، آب ، آتش ، فضا و فلز ) هستند . که بطور ویژه ای از این عناصر جهت تقویت  روح و فیزیک یک نینجا واقعی بهر گرفته میشود.

(سان شین نوکاتا ) بر اساس مظهر عناصر پنج گانه : زمین آب ، آتش ، باد و فضا یا جای خالی بنا  نهاده شده است .   

اجرای این فنون از پاکی قلب کودکان شکل گرفته است .

هنگام استفاده از فنونهای نین جوتسو  (نینجا)  از حرکات طبیعی بدن استفاده میشود. و سعی شده است ساده ترین و سریعترین روش ها جهت دفاع وحمله نسبت به دشمن استفاده شود.  فنونهای نین جوتسو در حقیقت شکل بسیار ساده ولی بسیار درجای خود کاربردی ومناسب است.

نینجا همیشه صداقت را بهترین سیاست  و  ساده بودن را بهترین آرامش  میداند.

برای اولین بار در ایران بوجین کان دوجو نین جوتسو (نینجا) توسط استاد اکبر فرجی اولین نینجای مسلمان در زمستان ۱۳۶۹در شهر کرج تأسیس شد. ایشان اولین ایرانی هستند که در بوجین کان دوجو ژاپن به عضویت در آمده و موفق  به پایگذار شیوه ای جذابتری از نینجا در جهان شدند. در آغاز کار به دلیل ناشناخته بودن در میان ورزشکاران و ورزش دوستان، مشکلات فراوانی وجود داشت. همچنین بخاطر اینکه این ورزش از ابزار و سلاحهای متعددی در امر آموزش استفاده می‌کند برای اکثریت ذهنیت غریبی به وجود آورده بود در ان زمان محدود سبک هایی وجود داشت که بدون تقلب حرفی برای گفتن داشته باشند. با یاری خداوند متعال وزحمات استاد فرجی این رشته نوین و جذاب توانسته جایگاه خود را در میان سایر رشته ها پیدا کند .

متاسفانه برخی از افراد سودجو جهت خراب کردن اسم و جایگاه نینجا سعی و تلاش کرده اند  ولی به همت مربیان و نمایندگان دلسوز و  قهرمانان ،هنرجویان دختر وپسر ایثاگر در سراسر ایران سبک هنرهای رزمی نین جوتسو مصمم به راه خود ادامه میدهد.

امروزه هزاران جوان دختروپسرکه شیفته و عاشق این هنرهستنددردوجوهای(محل تمرین )تحت نظر سازمان  bfd تعلیم می بیند. مربیان رسمی ومجرب با داشتن کد ویژه در بیش از ۲۶ استان مشغول آموزش و فراگیری این هنر هستند.  

هم اکنون هنرهای رزمی نین جوتسو (نینجا) تحت نظر فدراسیون ورزشهای رزمی در استانها فعالیت دارد که لازم است قبل از شروع هرفعالیتی برای نینجا بودن از نماینده ومربی مربوط استعلام گرفت شود.   

 اتحاد باعث قدرت است . نا امیدی مرگ نینجاست.

منبع: ninja.ir

نویسنده مطلب: مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *