خدمات حرفه ای هوش مصنوعی
نامه نگاری حرفه ای، ویرایش متن، ویراستاری مقاله و پایان نامه، طراحی عکس و لوگو، مشاوره کسب و کار، مشاوره تحصیلی، روانشناسی و ...

جهت مشاوره رایگان پیام دهید:

Telegram ir_ai1 ir_ai1   Instagram ir_ai1 ir_ai1

طرز تهیه چیپس سیب زمینی بدون روغن

چیپس و سیب زمینی سرخ کرده یکی از محبوبترین تنقلاتی است، که مورد توجه همه ی گروه های سنی قرار گرفته است. اما به دلیل اینکه در روغن زیاد سرخ می شود دارای کالری بالاست و افراط در خوردن آن موجب ابتلا به چاقی می شود. به خصوص، در صورتی که سیب زمینی سرخ شده یا چیپس سیب زمینی خانگی نباشد و با روغن های نامرغوب چند بار استفاده شده تهیه شده باشد، زیان حاصل از آن چندین برابر خواهد شد. لذا روشی سالم تر برای تهیه خانگی آن ارائه می دهیم.

ابتدا سیب زمینی ها را به صورت یکنواخت و با ضخامت یکسان حلقه حلقه میکنیم. بهتر است با وسیله هایی مانند رنده های برقی یا غذاساز ها اینکار را انجام دهیم.

در صورت تمایل می توانید برای داشتن چیپس سرکه نمکی، حلقه های سیب زمینی را چند دقیقه درون سرکه و نمک قرار دهید و سپس آبکش و خشک نمایید.

برای تهیه ای نوع چیپس از دو نوع چیپس ساز که مخصوص استفاده در مایکروویو است، استفاده می شود.

تهیه چیپس ماکروویوی بدون روغنچیپس ماکروویوی

سیب زمینی های حلقه شده را به صورتی که مشاهده می کنید در چیپس ساز قرار داده و حدود هشت تا ده دقیقه در مایکروویو قرار دهید تا چیپس های ترد و خوشمزه آماده شوند.

البته در صورتی که چیپس ساز در منزل موجود نباشد می توانید با استفاده از روش های دیگر این وسیله را شبیه سازی کنید؛

۱- از سیخ های چوبی مخصوص جوجه استفاده کنید. حلقه ها را به صورتی که باهم در تماس نباشند درون سیخ فرو کرده و روی دهانه یک ظرف که قابل استفاده در مایکروویو است، قرار دهید.

چیپس مایکروویوی

۲- یا اینکه به روشی ساده تر،حلقه های سیب زمینی را در کف ظرف پهنی که قابل استفاده در مایکروویو است، قرار دهید. البته در این روش باید حتما بعد از هر سه دقیقه حلقه های سیب زمینی را پشت و رو کنید تا به کف ظرف نچسبد. حتی بهتر است برای کف ظرف از کاغذ روغنی هم استفاده شود.

چیپس مایکروویوی

منبع: گروه آشپزی و سلامت ای حرفه

نویسنده مطلب: مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *